Severní stezka 35 - Nízkým Jeseníkem na vláček
Hůzová - Moravský Beroun, 13 km V nohách máme spoustu kilometrů i výškových metrů a jarní etapa na stezce Českem se nachyluje ke konci. V Hůzové v obchůdku jsme nakoupili pár věcí na zub a pak stoupáme vzhůru. Loky už je skoro na konci sil. I pro mě bylo za posledních 12 dní pěšího ťapkání víc než dost. Dáváme dlouhé pauzy a v dálce pozorujeme lišku. Musíme ale ještě překonat vrch Pomezí (700 m), kde vede lesem celkem příjemná lesní pěšinka. Asfaltu se po "čárkovaných" cestách snažíme vyhnout. Ještě jeden kopec s vysílačkou je za osadou Krahulčí a je to cesta s ostrými kamínky ;-( Pak už se ale před námi otevírá pohled do krajiny, vidíme před sebou větrné vrtule, daleko na obzoru vrcholky hor (mohly by to být Beskydy) a docela blízko pod námi v údolí městečko Moravský Beroun. Cestu dolů do údolí jsme si zkrátili po loukách. V údolí je minerální pramen Ondrášovka a také nádraží Moravský Beroun. A za chvilku nám pojede vláček do Olomouce a z Olomouce rychlík do Prahy. Mapka dne...