Severní stezka 35 - Nízkým Jeseníkem na vláček
Hůzová - Moravský Beroun, 13 km
V nohách máme spoustu kilometrů i výškových metrů a jarní etapa na stezce Českem se nachyluje ke konci. V Hůzové v obchůdku jsme nakoupili pár věcí na zub a pak stoupáme vzhůru. Loky už je skoro na konci sil.
I pro mě bylo za posledních 12 dní pěšího ťapkání víc než dost. Dáváme dlouhé pauzy a v dálce pozorujeme lišku.
Cestu dolů do údolí jsme si zkrátili po loukách. V údolí je minerální pramen Ondrášovka a také nádraží Moravský Beroun. A za chvilku nám pojede vláček do Olomouce a z Olomouce rychlík do Prahy.
V nohách máme spoustu kilometrů i výškových metrů a jarní etapa na stezce Českem se nachyluje ke konci. V Hůzové v obchůdku jsme nakoupili pár věcí na zub a pak stoupáme vzhůru. Loky už je skoro na konci sil.
I pro mě bylo za posledních 12 dní pěšího ťapkání víc než dost. Dáváme dlouhé pauzy a v dálce pozorujeme lišku.
Musíme ale ještě překonat vrch Pomezí (700 m), kde vede lesem celkem příjemná lesní pěšinka. Asfaltu se po "čárkovaných" cestách snažíme vyhnout.
Ještě jeden kopec s vysílačkou je za osadou Krahulčí a je to cesta s ostrými kamínky ;-(
Pak už se ale před námi otevírá pohled do krajiny, vidíme před sebou větrné vrtule, daleko na obzoru vrcholky hor (mohly by to být Beskydy) a docela blízko pod námi v údolí městečko Moravský Beroun.
Cestu dolů do údolí jsme si zkrátili po loukách. V údolí je minerální pramen Ondrášovka a také nádraží Moravský Beroun. A za chvilku nám pojede vláček do Olomouce a z Olomouce rychlík do Prahy.
Loky je velký pašák že to se mnou vydržel na tak dlouhé pěší trase. I s odbočkami jsme za 12 dnů ušli 270 km!
Když budou síly tak možná už na podzim budeme pokračovat další etapou směr Beskydy 😉









Comments
Post a Comment