Severní stezka 35 - Nízkým Jeseníkem na vláček

Hůzová - Moravský Beroun, 13 km

V nohách máme spoustu kilometrů i výškových metrů a jarní etapa na stezce Českem se nachyluje ke konci. V Hůzové v obchůdku jsme nakoupili pár věcí na zub a pak stoupáme vzhůru. Loky už je skoro na konci sil.


I pro mě bylo za posledních 12 dní pěšího ťapkání víc než dost. Dáváme dlouhé pauzy a v dálce pozorujeme lišku.
Musíme ale ještě překonat vrch Pomezí (700 m), kde vede lesem celkem příjemná lesní pěšinka. Asfaltu se po "čárkovaných" cestách snažíme vyhnout.



Ještě jeden kopec s vysílačkou je za osadou Krahulčí a je to cesta s ostrými kamínky ;-(
Pak už se ale před námi otevírá pohled do krajiny, vidíme před sebou větrné vrtule, daleko na obzoru vrcholky hor (mohly by to být Beskydy) a docela blízko pod námi v údolí městečko Moravský Beroun.

Cestu dolů do údolí jsme si zkrátili po loukách. V údolí je minerální pramen Ondrášovka a také nádraží Moravský Beroun. A za chvilku nám pojede vláček do Olomouce a z Olomouce rychlík do Prahy.



Mapka dnešní trasy 13 km:



Loky je velký pašák že to se mnou vydržel na tak dlouhé pěší trase. I s odbočkami jsme za 12 dnů ušli 270 km!

Když budou síly tak možná už na podzim budeme pokračovat další etapou směr Beskydy 😉

Comments

Popular posts from this blog

Severní stezka 49 - Čtvrtá etapa začíná!

Severní stezka 47 - Javorový

Stezka Českem 61 - hřebenovka Bílých Karpat