České Švýcarsko - poprvé pod stan

Severní stezka 3. den, Vysoká Lípa - Kyjov

Ranní výhled z okénka světničky - v noci zapršelo ale my jsme byli v suchu. A po vydatné snídani vyrážíme na cestu. Tady je pohled zpět na pension Zvoneček, spalo se tu jako v bavlnce a rád se sem vrátím!

Za chviličku jsme na lesní silničce a Lokymu se podařilo ulovit myšku. A prozkoumáváme skalní převis.


Tady červená odbočuje na úzkou skalní stezku, střídají se úseky po schůdkách a po vyhlídkové skalní římse. Loky vybíhá schůdky sprintem a ještě zkouší prohánět veverky. Žízeň je veliká, ale zásoby máme.


Otevírají se výhledy na sopečný kužel Růžák i zpátky do Vysoké Lípy.

Na polední siestu je pro turisty i jejich pejsky připravená dlouhá pohovka.

Jde se dál lesní stezkou pod skalisko Rudolfův kámen. Nahoru vedou strmé schody jsou to skoro spíš žebříky. Ale Lokyho zvědavost je silnější než strach z výšek a než bys řekl švec, vyťapká to až nahoru.

I s technicky ještě náročnějším sestupem si Loky poradil na jedničku!

Další občerstvovací pauzu dáváme na lesní chatě na Tokáni. Mají tu ďábelskou topinku a borůvkové knedlíky. Porce je vydatná, vydá to i na dnešní večeři a zítřejší snídani ;-)

Naše kroky pokračují z Tokáně skalní divočinou. Jsou tu skalní průrvy a úzké schody. Loky už má průpravu a vybíhá schody s velkým náskokem.


Nahoře mám borůvkové hody. Ale na Lokyho po 13 km přichází únava.


Dá si na svačinku trochu trávy a cíl dnešního ťapkání už se blíží už je to jenom skopce dolů do Kyjovského údolí.

Tam je osvěžení v říčce Křinici, hospůdka a také místo na postavení stanu, které máme domluvené přes bezkempu.cz
Je to na kraji vesničky Kyjov pod košatými lípami.

A tady je náš stan kde se uložíme ke spánku.

Mapka trasy:







 







 








Comments

Popular posts from this blog

Severní stezka 49 - Čtvrtá etapa začíná!

Severní stezka 47 - Javorový

Stezka Českem 61 - hřebenovka Bílých Karpat