Severní stezka 11 - z Jizerek do Krkonoš

11. den pěšího ťapkání, Jizerka - Vosecká bouda

Z osady Jizerka ťapkáme podél divoké říčky Jizerky k soutoku s Jizerou a přes Karlovský most přecházíme do Polska.



Procházíme horskou osadou Orle se slunečními hodinami.


A pak hlubokými lesy skopečka  a pod železniční tratí zpět na české území do Harrachova.



v Anenském údolí pod Harrachovem nám poskytuje osvěžení vydatný léčivý pramen svatého Jana Nepomuckého.



Procházíme pod skokanskými můstky, dáváme si chutný obídek, vybírám další penízky a v obchodě David Sport i nové botky - ty staré už mají nachozeno skoro 2000 km, začaly se rozpadat a nemusely by přežít krkonošský terén.



Liščí stezkou pak míříme k Mumlavskému vodopádu.



Od vodopádu je to dlouhé a táhlé stoupání po asfaltu údolím řeky Mumlavy. 


Chce to časté občerstvovací pauzičky, aby kilometry lépe uběhly.

Jednu pauzičku dáváme u bufetu "Krakonošova snídaně", kde mají horký čajík. 

Je to ještě 2 km stoupák vzhůru.


A jsme v cíli! V nadmořské výšce 1250 metrů na Vosecké boudě.


A dorazili jsme do cíle včas, protože venku začíná fičet a spouští se slejvák. Potkáváme tu i partu holek co jdou taky stezku Českem a bydlely s námi na Jizerce a pak jdeme spinkat do malého, ale útulného podkrovního pokojíku. Dole v dálce pod námi vidíme Ještěd, Bezděz a možná i Prahu ;-)


Mapka dnešní trasy přes 20 km

















 









Comments

Popular posts from this blog

Severní stezka 49 - Čtvrtá etapa začíná!

Severní stezka 47 - Javorový

Stezka Českem 61 - hřebenovka Bílých Karpat