Severní stezka 11 - z Jizerek do Krkonoš
11. den pěšího ťapkání, Jizerka - Vosecká bouda
v Anenském údolí pod Harrachovem nám poskytuje osvěžení vydatný léčivý pramen svatého Jana Nepomuckého.
Z osady Jizerka ťapkáme podél divoké říčky Jizerky k soutoku s Jizerou a přes Karlovský most přecházíme do Polska.
Procházíme horskou osadou Orle se slunečními hodinami.
A pak hlubokými lesy skopečka a pod železniční tratí zpět na české území do Harrachova.
v Anenském údolí pod Harrachovem nám poskytuje osvěžení vydatný léčivý pramen svatého Jana Nepomuckého.Procházíme pod skokanskými můstky, dáváme si chutný obídek, vybírám další penízky a v obchodě David Sport i nové botky - ty staré už mají nachozeno skoro 2000 km, začaly se rozpadat a nemusely by přežít krkonošský terén.
Liščí stezkou pak míříme k Mumlavskému vodopádu.
Od vodopádu je to dlouhé a táhlé stoupání po asfaltu údolím řeky Mumlavy.
Chce to časté občerstvovací pauzičky, aby kilometry lépe uběhly.
Jednu pauzičku dáváme u bufetu "Krakonošova snídaně", kde mají horký čajík.
Je to ještě 2 km stoupák vzhůru.
A jsme v cíli! V nadmořské výšce 1250 metrů na Vosecké boudě.
A dorazili jsme do cíle včas, protože venku začíná fičet a spouští se slejvák. Potkáváme tu i partu holek co jdou taky stezku Českem a bydlely s námi na Jizerce a pak jdeme spinkat do malého, ale útulného podkrovního pokojíku. Dole v dálce pod námi vidíme Ještěd, Bezděz a možná i Prahu ;-)


























Comments
Post a Comment