Severní stezka 12 - po hřebeni Krkonoš
12. den pěšího ťapkání, Vosecká bouda - Dvorská bouda
Ráno na Vosecké boudě je větrné ale jasné a po chutné snídani brzo šlapeme plní energie nad hranici lesa do Polska na krkonošský hřeben.
Je tu pěkná fujavice a širokou cestou mezi kosodřevinou míříme výš a výš, pod vrchol Violík.
Kousek pod námi je pramen Labe a před námi Vysoká pláň a Velký Šišák.
Ze skalní vyhlídky koukáme dolů na Sněžné jámy, kde je ještě trochu sněhu.
Horská cesta je vzorně vyskládaná z kamenů a ťapká se po ní docela dobře.
Na obzoru poprvé vidíme zítřejší cíl Sněžku.
Hřebenovka nás vede přes Mužské kameny, kde se zdravíme s Lukášem z běžecké party ze Stromovky.
Následují Dívčí kameny, bouda Petrovka a Špindlerovka. Tady přibývá i pejsků. Na Špindlerovce mají výborné krkonošské kyselo i čajík na zahřátí.
Ze Špindlerovky je to nejnáročnější úsek dnešní trasy. Stoupání přes velké ostré šutry a navíc v závětří, kde se probouzejí hmyzáci.
Je to dlouhé plazení polským úbočím hřebene až ke skalisku Sloneczik.
Tam už je lepší cesta vydlážděná ze žulových kamenů a Sněžka se o něco přiblížila.
A z výšky obdivujeme polská ledovcová jezera Velký a Malý staw.
Blížíme se k Luční boudě, kde je spousta turistů a mají tu otevřený bufet. Doplňujeme čaj a vodu a hory se na chvilku ukrývají do mraku.


























Comments
Post a Comment