Severní stezka 13 - Na Sněžku

13. den pěšího ťapkání, Dvorská bouda - Malá Úpa

Je neděle a čeká mě s Lokýskem nejvyšší bod celé dlouhé túry, hora Sněžka. Nejprve se ale vracíme 4 km stejnou cestou jako jsme šli včera, přes Výrovku k Luční boudě.

A pak povalovým chodníkem přes Úpské rašeliniště do Obřího sedla.



Odtud je to poslední km vydlážděnou stezkou, kudy se jako mravenci plazí procesí turistů.

Není to vůbec jednoduchý výšlap, ale zvládli jsme to. Myslím, že výš než na Sněžce ještě Loky nikdy nic neoznačkoval.


Na Sněžce se k nám přidává kolega Jirka, který bydlí v Podkrkonoší v Hořicích a vyšlápl si to nahoru ze Spáleného dolu. Spolu s Jirkou sestupujeme ze Sněžky na Obří hřbet a Svorovou horu hustým porostem kosodřeviny.



Pivko a sváču dáváme na chatě Jelenka a odtud stoupáme na vrchol Kamenný Stól (Tabule), kde se otevírá pohled na celý hlavní krkonošský hřeben.


Turistů je tu už jenom pár a rostou tu pěkné jeřabiny a smrčky.


Čeká nás dnešní závěrečný seběh na Pomezní boudy a do horní Malé Úpy, kde se loučím s Jirkou (ten jde do údolí k autu) a my s Lokýskem máme ubytko v boudě Na Stráni.



Je to moc pěkná stará krkonošská bouda s fajn panem domácím a venku si ještě vychutnáváme pohled na Sněžku a na Černou horu.



A tady je mapka dnešní trasy 19 km:

















Comments

Popular posts from this blog

Severní stezka 49 - Čtvrtá etapa začíná!

Severní stezka 47 - Javorový

Stezka Českem 61 - hřebenovka Bílých Karpat