Severní stezka 13 - Na Sněžku
13. den pěšího ťapkání, Dvorská bouda - Malá Úpa
Čeká nás dnešní závěrečný seběh na Pomezní boudy a do horní Malé Úpy, kde se loučím s Jirkou (ten jde do údolí k autu) a my s Lokýskem máme ubytko v boudě Na Stráni.
Je neděle a čeká mě s Lokýskem nejvyšší bod celé dlouhé túry, hora Sněžka. Nejprve se ale vracíme 4 km stejnou cestou jako jsme šli včera, přes Výrovku k Luční boudě.
Není to vůbec jednoduchý výšlap, ale zvládli jsme to. Myslím, že výš než na Sněžce ještě Loky nikdy nic neoznačkoval.
Na Sněžce se k nám přidává kolega Jirka, který bydlí v Podkrkonoší v Hořicích a vyšlápl si to nahoru ze Spáleného dolu. Spolu s Jirkou sestupujeme ze Sněžky na Obří hřbet a Svorovou horu hustým porostem kosodřeviny.
Pivko a sváču dáváme na chatě Jelenka a odtud stoupáme na vrchol Kamenný Stól (Tabule), kde se otevírá pohled na celý hlavní krkonošský hřeben.
Turistů je tu už jenom pár a rostou tu pěkné jeřabiny a smrčky.
Čeká nás dnešní závěrečný seběh na Pomezní boudy a do horní Malé Úpy, kde se loučím s Jirkou (ten jde do údolí k autu) a my s Lokýskem máme ubytko v boudě Na Stráni.
Je to moc pěkná stará krkonošská bouda s fajn panem domácím a venku si ještě vychutnáváme pohled na Sněžku a na Černou horu.
A tady je mapka dnešní trasy 19 km:




















Comments
Post a Comment