Severní stezka 21 - Do podhůří Orlických hor
21. den pěšího ťapkání (předposlední den túry), Zacisze - chata Muflonka
V Zátiší se spalo na jedničku a po skvělé snídani se loučíme s paní domácí i se psí kamarádkou. Bylo to výborné místo, rádi se sem někdy vrátíme a prozkoumáme další skaliska v národním parku Stolové hory!
Tři týdny pěšího putování se ale blíží ke konci a my se z Polska vracíme do Čech lesem plným hřibů.
Seběhli jsme dolů z hor do lázeňského města Kudowa Zdrój. Je tam pěkně upravený lázeňský park a chutný minerální pramen.
Z města jsme se vymotali a jdeme pěšinkou přes pole do lesů. Kopce, kam stoupáme, už patří do podhůří Orlických hor. V lese se ukrývá Mariina studánka.
A nad studánkou kaplička.
Za vesnicí Brzozowie se přehoupneme přes hraniční hřeben z Polska zpátky do Čech.
A lesem seběhneme to údolíčka, kde je mezi stromy ukrytá chatka Muflonka. Tam máme přes bezkempu domluvené přespání.
Je to prostorná a krásně zařízená chatička, něco takového jsem nečekal! A paní majitelka nám v chatce nechala domácí vejce.
Před chatkou jsou venkovní kamínky, kde si opečeme buřty a uděláme vaječnou omeletu. Dobře se vyspíme a zítra ráno už to bude jen pár km na vláček ;-)





















Comments
Post a Comment