Severní stezka 49 - Čtvrtá etapa začíná!
Třinec - Velký Šošov, 19 km Poslední květnový den jsme s Lokym už v 5:50 nasedli v Praze do pendolina, které jelo načas a dovezlo nás až do Ostravy. Z Ostravy už to bylo kousek CityElefantem do Třince na zastávku Třinec-centrum. Přesně tady jsme v září ukončili 3. etapu putování kolem Česka a dneska začínáme čtvrtou etapu! Hned za zastávkou je obchod Petcenter - takže dokoupit do zásoby svačiny a vrcholové prémie, a pak už šlapeme po mostě přes řeku Olši a prvním dokopcem vzhůru! Z prvního vršku vidíme pod sebou Třinec a za ním vrchol Javorový, ze kterého jsme v září sebíhali dolů. A za nemocnicí opouštíme město a vstupujeme do lesa. V lese je ze včerejška nádherně zalito, buky i lípy zhluboka dýchají, procházíme podél vlhké louky a vše je sytě zelené. Střídavě širokou cestou a kamenitými pěšinami je to pozvolné stoupání vzhůru k česko-polské hranici. Na hranici pod starými duby stojí kříž a socha panny Marie - čas zastavit se a vydechnout, před námi je první ostrý beskydský krpál na...

Comments
Post a Comment