Severní stezka 7 - na Sloní kameny
7.den pěšího ťapkání, tábořiště Polesí - farma Vysoká
Tábořiště bezkempu v Polesí bylo špičkové, Loky si užíval lítání za míčkem a já koupel v horké vodě v sudu. Přes noc trochu sprchlo ale ve stanu jsme byli v suchu a spalo se mi dobře a doufám že se pořádně vyspal i Loky, protože dneska nás čeká dost dlouhá etapa.
Lesem dokopce a skopce na Sloní kameny, kde Loky testuje své horolezecké schopnosti.
Ze Sloních kamenů je to kousek po louce na občerstvovačku na benzinku v Jitravě. Mají tu dobrůtky pro pejsky i pro jejich páníčky.
Lužické hory jsou za námi a přes vesnici Jítrava je to stoupák na Ještědský hřbet. Polední slunko pálí a ani se Lokymu nedivím, že se mu v horku nechce dál. A tak ve stínu lip dáváme dlouhé ochlazovací pauzy.
Až za vesnicí končí asfalt a stezka vstupuje do stinného bukového lesa. I když je to prudký krpál, jde se nám oběma mnohem lépe. A nahoře se osvěžujeme studenou vodou z lesní studánky pod Vápenným.
Odtud už je to příjemná cesta ve stínu starých javorů a buků ke zřícenině hradu Roimund s jednou zdí a hlubokým hradním příkopem.
A dál se jde po vrstevnici nebo skopce, většinou v příjemném lesním stínu. I počasí se umoudřilo a ostré slunko se skrylo za mráčky. Na obzoru jsou vidět Jizerské hory, kam bych chtěl s Lokýskem za pár dní doťapkat. Ale chce to ťapkat pomaloučku a polehoučku a neopomíjet odpočinek a regeneraci.
Takže jsme dali šlofíka a pau už jsme pádili dolů až k řece Nise do Chrastavy.
V Chrastavě je velký obchod s psími granulemi, bankomat na penízky, příjemné náměstí (tam si Loky pochutnal na tureckém kebabu) a pěkný gotický kostel.
Ale do cíle musíme zdolat ještě jeden kopec a to stojí Lokyho velké sebezapření.
Zvládli jsme to, jsme na kopci nad Chrastavou v hotelu na koňské farmě Vysoká, v nožkách a tlapkách máme dlouhých 22 km a budeme určitě dlouho a tvrdě spinkat ;-)




















Comments
Post a Comment