Severní stezka 23 - druhá etapa začíná!

Loni v červnu jsme s Lokýskem doťapkali od kaňonu řeky Labe přes České Švýcarsko, Lužické a Jizerské hory, Krkonoše, Broumovské stěny a Stolové hory až do Náchoda. A tady začíná skoro po roce druhá etapa našeho putování!


Po dlouhé jízdě vlakem šup od nádraží do lesa - a lesem vzhůru, lesní zkratkou na Dobrošov k Jiráskově chatě.


Na obzoru bíle svítí poslední sněhová pole na hřebenech Krkonoš a všude je neuvěřitelně zeleno.


Nastoupané metry seběhneme prudce dolů do hlubokého údolí říčky Olešenky, které se jmenuje Peklo.


V Pekle je příjemný lesní stín a po svačince nás cesta podél říčky dovede do osady Doly s roubenými chaloupkami.

Od chaloupek mě Loky stále plný energie vytáhne dokopce na zříceninu hradu Frymburk.


V blízkém městečku Nový Hrádek je otevřená hospůdka, doplníme tekutiny a čeká nás ještě jedno stoupání k rozhledně na Šibeníku.

Tady začíná lesní křížová cesta - patnáct zastavení utrpení a naděje.




My jsme si  Lokym prošli část křížové cesty, od patnáctého po osmé zastavení. A ještě před západem slunce jsme dorazili do osady Dlouhé, kde máme nocleh.


A ještě mapka dnešní trasy - celkem 13 + 3 = 16 km















Comments

Popular posts from this blog

Severní stezka 49 - Čtvrtá etapa začíná!

Severní stezka 47 - Javorový

Stezka Českem 61 - hřebenovka Bílých Karpat