Severní stezka 23 - druhá etapa začíná!
Loni v červnu jsme s Lokýskem doťapkali od kaňonu řeky Labe přes České Švýcarsko, Lužické a Jizerské hory, Krkonoše, Broumovské stěny a Stolové hory až do Náchoda. A tady začíná skoro po roce druhá etapa našeho putování!
Po dlouhé jízdě vlakem šup od nádraží do lesa - a lesem vzhůru, lesní zkratkou na Dobrošov k Jiráskově chatě.
Nastoupané metry seběhneme prudce dolů do hlubokého údolí říčky Olešenky, které se jmenuje Peklo.
V Pekle je příjemný lesní stín a po svačince nás cesta podél říčky dovede do osady Doly s roubenými chaloupkami.
Od chaloupek mě Loky stále plný energie vytáhne dokopce na zříceninu hradu Frymburk.
V blízkém městečku Nový Hrádek je otevřená hospůdka, doplníme tekutiny a čeká nás ještě jedno stoupání k rozhledně na Šibeníku.
Tady začíná lesní křížová cesta - patnáct zastavení utrpení a naděje.
My jsme si Lokym prošli část křížové cesty, od patnáctého po osmé zastavení. A ještě před západem slunce jsme dorazili do osady Dlouhé, kde máme nocleh.


















Comments
Post a Comment