Severní stezka 24 - Velká Deštná
Na samotě v osadě Dlouhé byla obloha plná jasných hvězd a spalo se nádherně, všude úplné ticho. Ráno nás čekala královská snídaně a kolem deváté můžeme vykročit do přírody.
Máme to nejdřív skopce dolů do údolí a vzápětí vzhůru - samota kde jsme nocovali je vidět na protějším svahu.
Ještě delší siestu dáváme u Zlatého potoka, kde chladíme nožičky i tlapičky a nabíráme síly na největší dnešní dokopec.
Zvládli jsme to a dáváme zaslouženou svačinku u kříže a obrazu svaté Anny na Sedloňovském vrchu, ve výšce 1000 m.
Pěšinou jsme vystoupili k rozhledně - a Loky měl odvahu vyběhnout skoro až nahoru do druhého nejvyššího patra.
Z rozhledny je výhled na Králický Sněžník, jeden z dalších cílů našeho putování. A zbytek dnešní trasy máme skopce.
Loky má najednou spoustu energie a tak sebíháme dolů do Orlického Záhoří k horské chatě Luna, kde budeme spinkat.
Máme to nejdřív skopce dolů do údolí a vzápětí vzhůru - samota kde jsme nocovali je vidět na protějším svahu.
Nahoře na kopci je dělostřelecká tvrz Skutina - část nedokončené obranné linie před hitlerovským Německem.
Po měkkých pěšinkách ťapkáme přes lesíky a louky, podél potůčků a horských chaloupek.
Ještě delší siestu dáváme u Zlatého potoka, kde chladíme nožičky i tlapičky a nabíráme síly na největší dnešní dokopec.
Je to krpál z 600 m do 1000 m vzhůru vzrostlým lesem až na Sedloňovský vrch. Chce to vystoupat rozvážně a s přestávkami.
Zvládli jsme to a dáváme zaslouženou svačinku u kříže a obrazu svaté Anny na Sedloňovském vrchu, ve výšce 1000 m.
Odtud je to sešup dolů k Šerlišskému mlýnu. Hospoda je ještě zavřená ale jsou tu hodní lidé a natočí nám vodu - ta se bude ještě hodit, při dalším stoupání na Šerlich k Masarykově chatě.
Chata je také zavřená, ale je tu fajn louka na dlouhou odpolední siestu - sluníčko už celkem pálí - a pak už ťapkáme k Velké Deštné. Značka vede po asfaltce, ale dá se jít i rovnoběžnou běžkařskou cestou která je příjemnější pro nožky i pro tlapičky.
Pěšinou jsme vystoupili k rozhledně - a Loky měl odvahu vyběhnout skoro až nahoru do druhého nejvyššího patra.
Z rozhledny je výhled na Králický Sněžník, jeden z dalších cílů našeho putování. A zbytek dnešní trasy máme skopce.
Loky má najednou spoustu energie a tak sebíháme dolů do Orlického Záhoří k horské chatě Luna, kde budeme spinkat.





























Comments
Post a Comment