Severní stezka 27 - Králíky

Lichkov - tábořiště Horní Lipka, 19km

V domku v Lichkově jsme si přispali a pak vyrazili směr Králíky. Už dopoledne slunce pálilo jako pec, navíc na cestě asfaltce nebyl skoro vůbec stín 😞 Až po dvou km na kraji lesa jsme našli stinné místo.


Musíme často zastavovat, Loky není zvyklý na takový hic. Vypadá úplně vyčerpaně. Jakmile se ale na louce objeví zajíc, najednou mě začne táhnout býčí silou.


Krajina je tady pro pěšího poutníka taková nehostinná - potoky jako podle pravítka, podél cest jen málo stromů, asfalt - ale postupnými přískoky jsme se zvládli doplazit do městečka Králíky. Tam mají v potravinách věnečky a psí konzervy a je tu také stinná zahrada s otevřenou kavárnou - místo jako stvořené pro dlouhou polední siestu.


Posíleni se můžeme vydat na náměstí s kašnou ve stínu stromů.


A pak dlouhou alejí do stále většího dokopce ke klášteru Hora Matky Boží.


Kopec to byl hodně vydatný, Loky si zaslouží mimořádnou vrcholovou prémii - věneček.



Od kláštera vede nově vysázená alej k vyhlídce a k soše pozorovatele.




Dolů do města to seběhneme lesem podél potůčku, dokoupíme ještě psí pamlsky a pak už by je to až na tábořiště příjemná cesta.



Po loukách a kolem vojenského muzea, přes vesničku Prostřední Lipka do Horní Lipky, kde máme domluvené stanování přes bezkempu na zahradě chaty Modřínka.



Je to úplně přepychově zařízené tábořiště - na posekané zahradě se spoustou stromů, s potůčkem a jezírkem, je tu houpací síť, voda, lavičky i kadibudka, a máme ho celé pro sebe.


Bude se tu dobře spát a se setměním jsme záleží do stanu a tvrdě usnuli.

A ještě mapka trasy 19km:






Comments

Popular posts from this blog

Severní stezka 49 - Čtvrtá etapa začíná!

Severní stezka 47 - Javorový

Stezka Českem 61 - hřebenovka Bílých Karpat