Severní stezka 36 - třetí etapa začíná!

Moravský Beroun - Podlesí, 17 km

1. září, škola začíná, ale já a se mnou i Loky zahajujeme třetí etapu pěšího putování po stezce Českem. Vlak EC Ostravan nás dovezl až do Olomouce a odtud vláček do kopců na nádraží Moravský Beroun, kde jsme končili v půlce května. I tady je zalito a zeleno a tak by to mohlo dobře šlapat ;-)

V Moravském Berouně mají na náměstí točenou zmrzku, dokoupili jsme zásoby a pak už pomalinku šlapeme vzhůru lesíkem na rozlehlé pláně Nízkého Jeseníku.


Fouká svěží vítr, krajinu máme sami pro sebe a před námi se za lesem točí větrné vrtule. Smrky v lese snědl kůrovec ale už tu vyrůstají mladé osiky a břízky.


Na kopci svačinka a pak zkratkou k vrtulím..



Je to v lese hodně bažinaté a zarostlé vysokou trávou a pichlavými ostružinami. Celkem nepřístupný terén, ale Loky se mě drží a přes největší trní ho přenesu a ušetřili jsme 2km ;-)

A tady se otáčejí větrníky.



Je nejvyšší čas na odpočinek a spánek u kapličky česko - německého porozumění.


Po doplnění energie se Loky cítí čerstvý a já taky, další zastávkou je prastará lípa (Zlatá lípa), která pamatuje rok 1758 a vítěznou bitvu generála Laudona proti Prušákům.


Daleko na obzoru za námi vidíme hlavní hřeben Jeseníků s Pradědem. A když se přehoupneme přes sedlo pod vysílačkou Červená hora, poprvé v ještě větší dálce na východě spatříme Beskydy.



A to už se blížíme do horské osady Podlesí, kde máme zamluvený úplně přepychový nocleh v penzionu Schönwald. K pejskům tu jsou přátelští, ještě mají čočkovou polévku, v nožkách máme 17 km a myslím že i Loky bude spát jako dudek.


Mapka dnešní trasy 17 km:






Comments

Popular posts from this blog

Severní stezka 49 - Čtvrtá etapa začíná!

Severní stezka 47 - Javorový

Stezka Českem 61 - hřebenovka Bílých Karpat