Severní stezka 36 - třetí etapa začíná!
Moravský Beroun - Podlesí, 17 km
1. září, škola začíná, ale já a se mnou i Loky zahajujeme třetí etapu pěšího putování po stezce Českem. Vlak EC Ostravan nás dovezl až do Olomouce a odtud vláček do kopců na nádraží Moravský Beroun, kde jsme končili v půlce května. I tady je zalito a zeleno a tak by to mohlo dobře šlapat ;-)
Po doplnění energie se Loky cítí čerstvý a já taky, další zastávkou je prastará lípa (Zlatá lípa), která pamatuje rok 1758 a vítěznou bitvu generála Laudona proti Prušákům.
1. září, škola začíná, ale já a se mnou i Loky zahajujeme třetí etapu pěšího putování po stezce Českem. Vlak EC Ostravan nás dovezl až do Olomouce a odtud vláček do kopců na nádraží Moravský Beroun, kde jsme končili v půlce května. I tady je zalito a zeleno a tak by to mohlo dobře šlapat ;-)
V Moravském Berouně mají na náměstí točenou zmrzku, dokoupili jsme zásoby a pak už pomalinku šlapeme vzhůru lesíkem na rozlehlé pláně Nízkého Jeseníku.
Fouká svěží vítr, krajinu máme sami pro sebe a před námi se za lesem točí větrné vrtule. Smrky v lese snědl kůrovec ale už tu vyrůstají mladé osiky a břízky.
Na kopci svačinka a pak zkratkou k vrtulím..
Daleko na obzoru za námi vidíme hlavní hřeben Jeseníků s Pradědem. A když se přehoupneme přes sedlo pod vysílačkou Červená hora, poprvé v ještě větší dálce na východě spatříme Beskydy.
A to už se blížíme do horské osady Podlesí, kde máme zamluvený úplně přepychový nocleh v penzionu Schönwald. K pejskům tu jsou přátelští, ještě mají čočkovou polévku, v nožkách máme 17 km a myslím že i Loky bude spát jako dudek.
Mapka dnešní trasy 17 km:
















Comments
Post a Comment