Severní stezka 37 - údolí Budišovky

Podlesí - Spálovský mlýn, 24 km

Dobře jsem se vyspal a nasnídal (a Loky taky v přepychovém penzionu Schönwald a vyrážíme zpátky na horní okraj osady Podlesí do výšky 666 m n m. Odtud už to bude dneska skoro celý den dolů, nejprve k říčce Budišovce a pak do údolí řeky Odry.

Je to příjemná cesta lesem, který už se pomalu začal barvit do podzimního.

Přes říčku Budišovku (která moc vody nemá) jsme došli do městečka Budišov nad Budišovkou.


Je tu nádraží, mohutný kostel a na náměstí otevřené bistro kde mají výbornou polévku a točenou malinovku.

Z města je to ještě kousek po silnici a pak už po modré značce kolem starých břidlicových lomů do opuštěného údolí říčky Budišovky.

Jsou tu skautská tábořiště (teď už táborníci odjeli) a v říčce hluboké tůňky. A v jedné tůňce rybičky i opravdický rak!




Pokračujeme opuštěným lesním údolím a u vody děláme dlouhé přestávky.



Za osadou Hadinka stezka stoupá do úbočí prudkého srázu nad soutokem Budišovky a Odry. Na druhém břehu Odry je zakázané území - vojenský újezd Libavá.



Ještě 2 kiláčky lesem a už se blížíme ke Spálovskému mlýnu.



Za mostem je studánka, poutní místo Panna Maria ve Skále a také tábořiště s chatkami, kde máme dnešní nocleh. Dorazili jsme tam právě včas.



Jsme v chatové osadě jediní hosté a brzy usínáme. V noci houkají sovy.

Ještě mapka trasy skoro 24 km:



Comments

Popular posts from this blog

Severní stezka 49 - Čtvrtá etapa začíná!

Severní stezka 47 - Javorový

Stezka Českem 61 - hřebenovka Bílých Karpat