Stezka Českem 60 - Valašské Klobouky
Královec - Svatý Štěpán, 21 km
Pršelo skoro celou noc a když jsme ráno vylezli z chatky, byla všude kolem docela hustá mlha. Na cestu jsme se vydali až kolem deváté, nejprvr k dřevěné rozhledně na Královci.
Od rozhledny je to sešup dolů do města Valašské Klobouky.
Brumov je mohutná hradní zřícenina na ostrohu nad městečkem Brumov - Bylnice. Mají otevřeno a do hradu můžou i pejsci. Na nádvoří je hluboká studna a uvnitř expozice o dějinách hradu (včetně vpádu Turků v 17. století)
Na okraji města se ještě zastavíme v hospůdce u hřiště na párek v rohlíku a langoš (a přečkáme tam dešťovou přeháňku) a pak už je to jen 4 km podél říčky do vesnice Svatý Štěpán.
Tam máme domluvené ubytko "stodola Svatý Štěpán". Vítá nás velmi milá paní domácí, má tady koně, králíky a 2 velké psy (ti jsou ale teď zavření ;-) a v opravené stodole je velmi útulný dvoupatrový byteček a pro hosty je tu přichystán psí pelíšek, chlebíčky a pamlsky na uvítanou.
Pršelo skoro celou noc a když jsme ráno vylezli z chatky, byla všude kolem docela hustá mlha. Na cestu jsme se vydali až kolem deváté, nejprvr k dřevěné rozhledně na Královci.
Od rozhledny je to sešup dolů do města Valašské Klobouky.
Na náměstí je obchůdek chovatelské potřeby, kde dokupujeme 2 kg granulí a psí pamlsky. A kousek od náměstí v klidné uličce je útulná kavárna Port, kde mají nejen kafe, ale i skořicový šnek a polévku z červené řepy.
A pak kolem stáda krav stoupáme k lesu. V lese je zalito, cesta bahnitá a nádherně se dýchá.Bahnitou stezkou šplháme do největšího dnešního kopce do sedla Stráně (600 m)
Ze sedla už je to skopce, nejprve lesem a pak po louce ke hradu Brumov.
Brumov je mohutná hradní zřícenina na ostrohu nad městečkem Brumov - Bylnice. Mají otevřeno a do hradu můžou i pejsci. Na nádvoří je hluboká studna a uvnitř expozice o dějinách hradu (včetně vpádu Turků v 17. století)
Na náměstí dole v Brumově mají výbornou zmrzku a naše další krůčky vedou po cyklostezce podél potoka Brumovky, který ústí do větší říčky Vlárky. Potok i říčka mají po deštích trochu zvýšený stav.
Na okraji města se ještě zastavíme v hospůdce u hřiště na párek v rohlíku a langoš (a přečkáme tam dešťovou přeháňku) a pak už je to jen 4 km podél říčky do vesnice Svatý Štěpán.
Tam máme domluvené ubytko "stodola Svatý Štěpán". Vítá nás velmi milá paní domácí, má tady koně, králíky a 2 velké psy (ti jsou ale teď zavření ;-) a v opravené stodole je velmi útulný dvoupatrový byteček a pro hosty je tu přichystán psí pelíšek, chlebíčky a pamlsky na uvítanou.





























Comments
Post a Comment